Jediné, co člověk MUSÍ v životě udělat, je ZEMŘÍT.

Symboly lásky

6. prosince 2007 v 15:27 | V!cky |  O lásce
Amor - Jde o bůžka lásky, který vypadá jako malý kudrnatý klučík držící v ruce kul a šípy. Jimi se podle bájí trefuje do lidí a ti se pak do sebe zamilují.
Srdce - Asi nejznámější symbol lásky. Původně jej lidé pokládali na místo, kde se nacházela duše a postupem času z něj udělali sídlo lásky. Přispělo k tomu hlavně to, že když jsme zamilovaní, srdce nám prudce buší. Také podle staré pověsti kat, který zabil kněze Svatého Valentýna, přinesl tajně jeho srdce dívce, do které byl zamilovaný.
Vylepšené srdce - Jako symbol nešťastné lásky je zobrazované srdce propíchnuté šípem, rozpůlené srdce, nebo hořící srdce propíchnuté dvěma šavlemi. Když je srdce spoutané zámkem, symbolizuje to nerozlučnost milenců.
Červená - Červená barva je symbolem vášně a lásky. Je odvozená právě od barvy srdce, proto valentýnské věcičky bývají obvykle červené.
Růže - K lásce a k Valentýnu prostě patří kytičky a červená růže je přímo ztělesněním lásky. Je to nejoblíbenější valentýnská květina a v Orientu si prostřednictvím růžičky milenci předávali psaníčka.
Prstýnek - Kruh symbolizuje věčnost, takže prstýnek se právě díky svému tvaru stal symbolem věčné lásky. Proto si páry na svatbách vyměňují prstýnky na znamení jejich trvalého manželství.
Hrdličky - Jde o symbol dvojice, která patří k sobě, používá se často na svatbách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama